(advertentie)
(advertentie)
(advertenties)

Hoi Muna, ik ben een fervent blower. Ik vind het heerlijk om een jointje te roken en haal bijna wekelijks een voorraadje bij een kweker. Ik wil het graag zelf gaan kweken, alleen ben ik benieuwd hoeveel het me precies aan stroom gaat kosten, heb jij een idee? 

Blowen is voor mij de perfecte manier om even te unwinden na een lange dag werken. Ik functioneer er heel goed op en drink trouwens al jaren geen druppel alcohol meer. Niet dat ik daar iets op tegen heb maar ik vind een jointje gewoon veel lekkerder, ik kan er elke dag van genieten zonder een kater de volgende dag. Blowen blijf ik toch wel dus nu wil ik het ook wel eens zelf gaan kweken. Groet van Maarten.

Hoi Maarten,

Ik denk dat er wel meer mensen zijn die zich hetzelfde afvragen als jij, ik denk trouwens zelfs dat er genoeg kwekers zijn die eigenlijk geen idee hebben van hun extra stroomkosten. Een goede vraag dus.

Je hebt niet vertelt hoe je wil gaan kweken, het mag voor zichzelf spreken dat een 300 Watt led lamp minder stroom verbruikt dan een 1000 Watt HPS. Ik ga even uit van een gemiddelde lamp voor de hobbyteelt: een 600 Watt HPS. Maar ik zal mijn rekenvoorbeeld goed toe proberen te lichten, je kunt het wattage natuurlijk aanpassen en zelf berekenen wat een andere lamp aan stroom zou verbruiken.

 

Ik ga uit van een gemiddelde stroomprijs van 0,22 eurocent per kilowatt (kilowatt is 1000 Watt). De prijs is gebaseerd op het landelijke gemiddelde inclusief alle toeslagen zoals levering, transportkosten, belastingen en dergelijke.

Stel, je hebt een tent met daarin:
– Een lamp van 600 Watt
– Een voorschakelapparaat van 70 Watt
– Een afzuiger van 350 kuub met een verbruik van 65 Watt
– Een ventilator van 35 Watt

De lamp verbruikt, inclusief opstarten, 670 Watt per uur. Als de lamp bijvoorbeeld 12 uur per dag aanstaat is dat 670 x 12 = 8.040 Watt per dag. Voor een week is dat 8.040 x 7 = 56.280 Watt. Stroom wordt per kilowattuur (kwh = 1000) berekend. De lamp kost dus 56280 : 1000 = 56,280 kwh x 0,22 = 12,38 euro per week.

De afzuiger staat waarschijnlijk 24 uur per dag aan, voor een periode van 10 weken. Dus 65 Watt per uur x 24 uur = 1.560 Watt per dag. Per week is dat 1.560 x 7 = 10.920 Watt. Delen door 1000 is 10,920 kwh. De afzuiger kost 10.920 x 0,22 = 2,40 euro per week en dus 24 euro voor 10 weken. En als we op dezelfde manier de ventilator uitrekenen voor 10 weken, kost die 12,90 euro.

De totale kosten voor 10 weken met 12 uur licht per dag kost dus:
– lamp en voorschakelapparaat: 123,80 euro
– afzuiger: 24 euro
– ventilator: 12,90 euro
______________+
-totaal: 160,70 euro

(advertenties)