(advertentie)
(advertentie)
(advertentie)

Stel je voor dat jij thuis een schilderij van Pablo Picasso aan de muur hebt hangen dat zomaar tussen de 12 en 15 miljoen euro waard is. Zou jij dan nog de boer op gaan met wat kilootjes hasj? In de Franse plaats Champigny-sur-Marne woont in ieder geval wel zo’n dealer. Helaas is de kerel nu echter zowel zijn stash als zijn kunstwerk kwijt.

Stomtoevallige mazzel

Het Tribunal judiciaire de Créteil oftewel het Openbaar Ministerie in Creteil heeft inmiddels bevestigd dat er inderdaad een werkje van de fameuze Spaanse schilder Pablo Picasso is aangetroffen bij een drugsonderzoek. De Franse krant Le Parisien berichtte daar zaterdag als eerste medium over.

De meest gebruikte woorden in de Franse media over deze zaak zijn ‘gelukkige vondst’ en dat klopt als een TGV. Eigenlijk is het puur toeval dat het gestolen werk van Picasso boven water is gekomen, want de politie was bezig met een drugsonderzoek in het departement Val-de-Marne, nabij Parijs.

Eén van de portretten die Picasso van zijn muze Marie-Thérèse Walter maakte gedurende hun achtjarige verhouding.

17 kilo hasj en schilderij van Picasso’s muze

In een huis van van de vermoedelijke drugsdealer werd het schilderij – naar verluidt een portret van Picasso’s Franse muze Marie-Thérèse Walter – aangetroffen. Het schilderij stamt uit de periode 1927-1935 en is volgens deskundigen tussen de 12 en 15 miljoen euro waard, afhankelijk van de staat waarin het verkeert.

Volgens Le Parisien werd de huiszoeking maandag uitgevoerd door rechercheurs van de gerechtelijke politie van Val-de-Marne in een woning in Champigny-sur-Marne, een plaats ten oosten van Parijs. Naast het schilderij van Pablo Picasso en 17 kilo hasj, heeft de politie ook luxe kleding (t.w.v. twee euro ton) en zevenduizend euro aan contant geld in beslag genomen.

Nee, dit is niet de hoofdverdachte maar de meester zelf: Pablo Picasso!

1,2,3… Test!

In totaal arresteerde de Franse politie vier verdachten. De 37-jarige man bij wie het schilderij werd gevonden, wordt door Le Parisien omschreven als een “semi-groothandelaar” in drugs. Maar hij is ook werkzaam bij een Parijs bedrijf dat… kunstwerken bewaart! Haha.

Tijdens zijn arrestatie zou hij hebben toegegeven het schilderij van zijn werkgever te hebben gestolen. Niet om rijk te worden of zijn woonkamer te versieren, bezweert hij, maar simpelweg om “de beveiligingslekken van zijn bedrijf aan te tonen”.

Welja, een hasj dealende ethische schilderijendief dus 😉

LEES OP CNNBS OOK:

Britse politie plukt wietdealer kaal, inclusief zijn Banksy kunstwerken!

[beeld: Shutterstock]