(advertentie)
(advertentie)
(advertentie)

In Spanje nemen de autoriteiten social media serieus. Policía Nacional, Guardia Civil en Unidad Central Operativa (UCO) hebben samen zelfs een YouTube-kanaal waarop hun allerbeste acties te zien zijn (vanuit hun gezien natuurlijk, niet vanuit ons). Toch maar eens ff kijken!

Pronken met (andermans) veren op YouTube

Onlangs dropte dit Operación Alfa geheten kanaal – dat nog net geen jaar bestaat – een 11 minuten durende film over het ontmantelen van twee flinke uit de kluiten gewassen illegale wietplantages in de bossen van Cuenca. Dat heet in Spanje dan al snel een “klap voor de drugshandel”, maar daar moeten we niet al te zwaar aan tillen.

Het gaat immers ‘slechts’ om ongeveer 5.500 wietplanten in het bos. En om “twee mannen die in tenten in de bergen woonden”, laten we hen maar gewoon de buitenwiettkwekers noemen. Al hameren de autoriteiten er voortdurend op dat deze gasten de bossen in Cuenca “vernielden” om “marihuana te verbouwen”.

Dank je de koekoek, wij worden géén abonnee van YouTube-kanaal Operación Alfa.

La operación SENOLPI

Verder is het eerlijk gezegd best een mooi filmpje geworden, dat dus wat uitgebreider verslag doet dan de doorsnee bodycam beelden van rond de minuut of de sporadische telefoonfoto die we doorgaans zien van de politie.

Vandaar dat deze actie ook een eigen stoere naam meekrijgt: ‘la operación SENOLPI’. Betekent verder letterlijk geen hol dat SENOLPI, maar soit…

De makers: “In deze video laten we zien hoe de Guardia Civil, via de politie van Cuenca en met behulp van drones, twee clandestiene plantages ontdekte in het hart van het berggebied van Cuenca, in de gemeenten Huélamo en San Martín de Boniches, na het opsporen van illegaal gekapt beschermd bosgebied.”

Verder beloven ze een analyse van “waarom het binnenland van Spanje, met dunbevolkte provincies zoals Cuenca, een nieuwe toevluchtsoord is geworden voor dit soort grootschalige cannabisteelt”.