(advertentie)
(advertentie)
(advertentie)

Oogsttijd bij Willie Wietman! Zijn Permanent Markers in de CNNBS G-Kit en de extra grote G-Kit XL ontmoeten de schaar, en die blijft overal aan plakken van de hars. Helaas ontdekt Willie bij het oogsten ook de nodige toprot, maar daar hield hij al een beetje rekening mee. Maar hoeveel gram houdt hij over per Watt? Je leest het in willies kakelverse kweekavontuur!

Jawel daar ben ik weer, en mét een nieuw kweekavontuur. De afgelopen dagen ben ik druk bezig geweest met het oogsten van de Permanent Markers. De tijd was gekomen voor deze dames, en bovendien had ik in de CNNBS G-Kit – mijn kleinste kweekkast – al een verdachte top gezien. Laten we daar dan ook maar meteen van start gaan deze keer…

Permanent Marker #1 (in de kleine G-Kit)

Als we een blik werpen op de foto’s in de CNNBS G-Kit hieronder, zien we daar een Permanent Marker in herfstkleuren. Ze heeft het zwaar gehad deze kweekronde. Ik heb de dames echt te weinig aandacht gegeven, en dat is ook wel te zien. De plant is hierdoor wat klein gebleven, en haar toppen zijn voor een deel vastgegroeid in het scrogrek.

Toch zijn de toppen lekker dik en ontzettend plakkerig! De geur is sterk Diesel-achtig. Tijdens het knippen liep ik al snel tegen een probleem aan: de toppen waren te dik voor m’n Tumble Trimmer. Dat is makkelijk op te lossen door de toppen wat kleiner te maken. Maar omdat ze zo plakten, bleef de schaar steeds aan mijn handschoenen zitten.

Permanent Marker in Herfstkleuren.

Sommige toppen zijn vastgegroeid in het rek.

Hoogte- & dieptepunt

Dan nog even twee punten. Laten we starten met het hoogtepunt: de hoofdtop was goed gelukt, en het waren uiteindelijk niet drie hoofdtoppen, maar vier. Het was eerst trouwens eigenlijk nog niet de bedoeling om te gaan oogsten; ik was van plan om nog een week te wachten. Maar toen ik terugkwam van de camping en deze top zag, wist ik dat het tijd was om in actie te komen.

Ja, je ziet het goed: dat is toprot. Ik had het deze ronde ook wel een beetje verwacht, maar tot mijn grote verbazing was het gelukkig alleen de top die je hieronder ziet.

🍂 Wat is toprot? Toprot is een schimmelinfectie (grauwe of grijze schimmel, Botrytis cinerea) die van binnenuit in dikke, compacte toppen ontstaat. Je herkent het aan bruine, verdorde blaadjes en grijs pluis in de top. Aangetaste delen zijn niet meer te gebruiken en moeten weg, zodat de schimmel zich niet verder verspreidt. Vooral in de herfst (en in de herfst van het leven van wietplanten), bij hoge luchtvochtigheid en als er mooie dikke toppen zijn, slaat toprot vaak toe.

Willie wilde zijn Permanent Marker eigenlijk nog laten doorbloeien maar toprot (links) zorgde voor de vervroegde oogst (rechts).

64 gram droog

De oogst leek ook niet zo heel groot te zijn. Toch heb ik alles in het droognet gelegd, en toen was het wachten. Na het drogen kwam de weegschaal uit op 64 gram. Dat is niet super, maar ja, dat krijg je als je de dames niet genoeg aandacht geeft. De Permanent Marker stond hier onder een G-Bar van 150 Watt (oud model). Dat komt uit op 0,43 gram per Watt.

⚖️ Gram per Watt? Gram per Watt (g/W) is een veelgebruikte maatstaf om de opbrengst van een binnenkweek te vergelijken. Je deelt het aantal gram gedroogde toppen door het vermogen van je kweeklamp(en). Zo zie je hoe efficiënt je het licht hebt omgezet in wiet, los van de grootte van je kast.

64 gram Permanent Marker, dat had beter gekund met wat meer aandacht.

Permanent Marker #2 (in de grote G-Kit)

Dan zijn we aangekomen bij de grote kweekkast, de CNNBS G-Kit XL. Ook daar staat een Permanent Marker, en ook deze is een beetje verwaarloosd. De dame heeft meerdere keren droog gestaan. Daarnaast is de stroom er een paar keer af geweest (en dat geldt ook voor de andere G-Kit). Bovendien ben ik daarna een paar keer vergeten om de kasten weer aan te zetten.

Toch ziet de Permanent Marker er goed uit. Op de witte puntjes na, maar die kwamen doordat ik was vergeten de lamp omhoog te doen. Nu ik alles toch al klaar had staan om te oogsten, vond ik het ook voor deze dame wel tijd worden.

Permanent Marker #2 heeft ook al van die dikke toppen!

Van dichterbij zijn ze zelfs nog wat dikker.

Een klein, bruin, pluizig blaadje…

Kijk die dikke toppen: zó, wat keek ik ernaar uit om deze te knippen. De Permanent Marker ruikt heel erg lekker, en tijdens het knippen kwam ik erachter dat de toppen helemaal doorlopen, tot bijna onderaan de plant. Bij het afknippen van de eerste tak was dat al een aardige massa.

Ik knipte de tak van onder naar boven kaal. Het ging lekker, en er kwam flink wat vanaf. De volgende tak was zelfs nog wat zwaarder en groter. Ik knipte dus ook lekker door, totdat ik bovenaan bij de top aankom, en daar iets raars zie: een klein, bruin, pluizig blaadje.

Nee he, GDV#$%&*!! wéér TOPROT! Daar gaat de bovenste 15 centimeter van mijn dikste top. Hij kan zo de prullenbak in. Zo, wat was dit een domper! Ja, ik had het verwacht, maar de dame zag er zo goed uit. De toprot leek wel net in opkomst, maar ja: de bak in ermee.

Helaas bleef het ook niet bij één top… Maar gelukkig had de Permanent Marker ook veel toppen aan de onderkant zitten die nog onaangetast waren, waardoor ik toch nog wat in het droognet heb kunnen leggen. Laten we maar naar de resultaten kijken.

196 gram heeft Willie nog kunnen redden.

196 gram, en dat onder twee SANlight EVO 3 LED’s van 200 Watt. Dat is dus 400 Watt in totaal, oftewel 0,49 gram per Watt. Maar wat is nou zo erg? De Permanent Marker rook lekker, smaakt goed en hakt er lekker in. Deze ga ik zeker nog een keer kweken.

Dit was het weer voor nu. Ben je er over twee weken ook weer bij? Dan ben ik vast weer van start gegaan met een stel nieuwe wietplanten. Tot dan!

Willie Wietman