(advertentie)
(advertentie)
(advertentie)

De oorlog woedt voort gelijk een boer die ploegt (zal geen Nederlandse boer zijn dan, die heeft het te druk met tractor-races op de snelweg) en dat levert ook deze week weer 6 gevallen van PTSS op. Kijk, lees, bidt en huiver dat het jou niet/nooit overkomt. 

Wietfoto 1 – Chester Hill, Australië

Zo de video van anderhalve minuut, eerst wat feiten opgediend door de New South Wales Police in Australië. Die hebben een doorlopende actie genaamd ‘Strike Force Hyperion’, die specifiek is gericht op “de teelt van cannabis in openlucht en in kassen in heel New South Wales”.

Uitvoerders van dit stompzinnige actieplan krijgen hun salaris overgemaakt names het State Crime Command’s Drug and Firearms Squad Cannabis and Chemical Diversion Team. Agenten van de divisie – bijgestaan door nog meer plantenslopers van de Southwest Metropolitan Operations Support Group – sloegen onlangs weer eens toe in een pand in het westen van Sydney.

Om precies te zijn vielen ze om vijf uur op een woensdagmiddag een pand van een 48-jarige kerel binnen in de wijk Chester Hill. Tijdens de huiszoeking trof de politie een wietplantage aan met 325 planten, met een geschatte straatwaarde van 1.825.000 euro. 

Dat willen we wel eens zien natuurlijk, zo’n waardevolle Australische plantage, maar eerlijk gezegd vallen die beelden wat tegen. En denken wij vooral dat de wiet daar (ook al) veel te duur wordt betaald:

Wietfoto 2 – Toolamba, Australië

Nu we er toch zijn, blijven we nog even in Australië en wel in een andere deelstaat: Victoria. Maar voor Duy Duc Dao (36) en Quoc Van Tran (36) is er van victorie geen sprake, aangezien zij gepakt werden met de grootste hoeveelheid wiet die ooit in Victoria door de politie is onderschept.

Tijdens de corona pandemie (zie die mondkapjes van de agenten) besloot het duo om dan maar grootschalig wiet te gaan kweken in twee enorme kassen in Toolamba, aan de rand van Shepparton in het noorden van Victoria. “Een illegale cannabisplantage ter grootte van een voetbalveld”, beweert ABC News zelfs. Hoeveel wietplanten daar op passen? 8.805!

Het ging goed tot 9 februari 2022. En afgelopen week al stonden Dao en Tran voor de rechter in het County Court. “Het betreft de grootste in Victoria geregistreerde inbeslagname van cannabis qua gewicht”, aldus rechter Pardeep Tiwana.

Agenten moesten met vrachtwagens een weegbrug oprijden om de planten te wegen; het totale gewicht bedroeg 5,1 ton, meer dan 20 x de drempelwaarde voor een “grote commerciële hoeveelheid”. Volgens de politie zou de oogst, indien volledig volgroeid en in bulk verkocht, een waarde van 22 tot 26 miljoen dollar hebben vertegenwoordigd.

Wat zo’n geintje je oplevert qua straf in Australië, vraag je? Beide heren zijn – ondanks dat ze schuld hebben bekend – veroordeeld tot een gevangenisstraf van 12,5 jaar! En Tran wordt na afloop ook nog eens het land uitgezet…

Wietfoto 3 – DeKalb County, Verenigde Staten

Van Victoria crossen we door naar Georgia. Dat ligt in de Verenigde Staten en in deze staat is alleen medicinale cannabis toegestaan. Heb je meer dan 1 ounce wiet (ruim 28 gram) gewoon voor de lol in bezit, dan loop je kans op een celstraf van 1 tot 10 jaar. Thuisteelt is hier uiteraard ook vloeken in de kerk.

Hierboven zien we ietsepietsie meer dan een ounce uitgestald op het politiebureau van het DeKalb County Police Department, te weten 735 pounds oftewel 333 kilo! De wiet kwam weer eens uit Californië, een staat waar cannabis wel volledig gelegaliseerd is (maar dat zegt dus niks).  

En wat het er allemaal niet beter op maakt – maar wel volstrekt de gewoonste zaak van de wereld in het gun crazy land – is de aanwezigheid van 5 geweren en 4 handvuurwapens bij de wiet.

“Keeping drugs and guns out of DeKalb County!” schrijft de politie dan ook nog als eerste nogal optimistische zin bij het bericht van deze bust. Hij komt op naam van de HIDTA-taskforce van de politie van DeKalb County. Die afkorting ‘HIDTA’ staat dan weer toepasselijk voor ‘High Intensity Drug Trafficking Area’. 

Wietfoto 4 – Southampton, Verenigde Staten

Hoewel je bij de plaatsnaam Southampton wellicht aan Engeland denkt, hebben ze er ook eentje in de VS. Het ligt in de staat New York en hoewel recreatieve cannabis daar in tegenstelling tot Georgia wél legaal is, kampt de politie er met precies dezelfde shit: ladingen illegale wiet!

Hoeveel precies, dat meldt de Southampton Town Police dan weer niet, alleen dat het een “large amount of illegal marijuana” betreft. Maar gelukkig geen wapens hier, daar doen ze in New York namelijk een stuk moeilijker over dan in bijvoorbeeld het zuidelijker gelegen Georgia.

Maar wat echt opvallend is aan deze toch niet misselijk te noemen bust, is de manier waarop die ging. Bij de politie kwam ’s middags een 112-belletje binnen over een inbraak in een woning aan West Neck Road. Van inbrekers echter geen spoor, maar wel dus al die dozen met vacuüm getrokken wiet!

En zo mocht het ‘slachtoffer’ van de inbraak, ene Antonio M. Velay (27), ineens mee naar het politiebureau, maar dan als verdachte van een ‘drugsmisdrijf’.

Wietfoto 5 – Enschede, Nederland

Terug in eigen land donderden we zowat van onze bureaustoel af bij het lezen van de politieteksten bij deze bust van 300 wietplanten. Naar aanleiding van een tip (uiteraard ) vielen agenten een huis aan de Noorderkroonstraat in Enschede binnen, midden op de dag nog wel. 

Naast de inbeslagname van ruim driehonderd verboden planten, is ook “één van de bewoners” als verdachte aangehouden op “verdenking van het vervaardigen van drugs”. Haha, dat begint al goed. Maar het wordt nog veel erger met die teksten van de wetshandhavers in Tukkerland. We citeren:

“De politie doet er alles aan om de georganiseerde misdaad die achter hennepkwekerijen schuilt aan te pakken. Want we weten dat daar een hoop ellende uit komt: brandgevaarlijke situaties, giftige drugslabs in woonwijken, schade aan de natuur door dumpingen van chemisch drugsafval en zelfs schietpartijen in de openbare ruimte.”

Eh… giftige drugslabs, chemisch drugsafval. Wat de actual fuck heeft dat van doen met een ‘hennepkwekerij’?!

Wietfoto 6 – Radozhda, Noord-Macedonië

Voor de klapper eh… pardon: de lacher van de week gaan we naar een vrij nieuw landje in Europa, te weten Noord-Macedonië. Afgesplitst van Joegoslavië in 1991, vandaar. Maar van wiet hebben de 1,8 miljoen mensen daar – of in ieder geval de autoriteiten – geen kaas gegeten.

Dat je over de miezerige wietkruimels die we op deze politiefoto zien een heus persbericht de wereld in slingert, is van de zotte. Of er zou verder helemaal niets noemenswaardigs moeten gebeuren in dat Noord-macedonië, dat kan natuurlijk ook.

Hoe dan ook, de wiet (haha) behoort toe aan een 23-jarige Hongaar met de schitterende initialen P.A.L.

Hij werd met zijn handel geklist pal nabij camping ‘Treska’ in het dorp Radozhda, in het kader van wat de politie “maatregelen tegen de illegale handel in verdovende middelen” durft te noemen. 

Oké, we zitten weer rechtop. Maar gelachen dat we hebben.