(advertentie)
(advertentie)
(advertentie)

‘The Exotic Edition’, zo zou je deze aflevering van onze fotorubriek kunnen noemen. Om maar aan te geven dat die war on drugs echt een onding is dat de ganse wereld teistert! Alsof al die miljoenen niet beter aan zinnige zaken kunnen worden besteed… Maar nee, dat is niet besteed aan de autoriteiten in Guyana, Brazilië en Colombia in Zuid-Amerika en Indonesië, Filipijnen en Zuid-Korea in Azië.

Wietfoto 1 – Mahdia, Guyana

Suriname haalde helaas net niet het WK Voetbal deze zomer, maar wat wél de kolommen van de Times of Suriname haalt, is bovenstaande zak wiet. Die is dan ook nog eens niet in eigen land, maar in buurland Guyana gevonden. Door de politie van Mahdia zoals we zien, een vrij crimineel oord dat bekendstaat als een centrum voor goud- en diamantwinning. 

Maar aan wiet doen ze dus ook, al is het een mysterie van wie deze zak wiet is. Agenten ontdekten ‘m namelijk tijdens “zoekacties in en rond de Mahdia Arcade”. De “grote zwarte plastic zak lag verborgen in een verlaten gebied onder oud hout en plastic”, weet de Times. Het onsje wiet zal dus wel de stash van een lokale dealer zijn geweest, zo vermoeden wij.

Wietfoto 2 – Bintang Mountains, Indonesië

Snel door naar een andere voormalige kolonie van Nederland, te weten Indonesië. Daar doen ze pas echt anaal over drugs, zelfs als het zo’n softie als de onze betreft. Kijk maar eens naar die stoere, zwaarbewapende soldaten van een speciale taskforce die er in het Bintang-gebergte op uit trok en met deze geweldige buit terugkeerde!

In een vreemde soort ambtenaren/politici-taal meldt de Indonesian National Police: “De patrouilles werden gedurende twee dagen, van 10 tot 11 april 2026, uitgevoerd door in totaal 29 manschappen. De patrouilles richtten zich op verschillende gebieden die als potentieel kwetsbaar waren aangemerkt en dienden tevens om de veiligheidssituatie ter plaatse te monitoren.”

Op twee plekken in de bergen was het bingo: Yunabol Village in het district Oksibil en Siminbuk Village in het district Serambakon. In totaal scoorden de 29 agenten in die 2 dagen in het kader van ‘Operatie Damai Cartenz 2026’ maar liefst 226 wietplanten!

Dat is nog wel om te lachen, maar minder vrolijk is het voor LU (57) en GU (27) die hiervoor gearresteerd zijn. In Indonesië kan je namelijk zomaar levenslang of zelfs de doodstraf krijgen voor een deze hoeveelheid plantjes…

Wietfoto 3 – Matinhos, Brazilië

We keren op onze geschrokken schreden terug naar Zuid-Amerika en wel naar de stad Matinhos in sambaland Brazilië. Helaas is een groen opkikkertje om nog beter te kunnen dansen er dan weer verboden. Zelfs als het zoals hier toch duidelijk niet gaat om erg grootschalige handel, zoals die recordvangst van 48.000 kilo wiet vorige week in Rio de Janeiro. 

Agenten van de politie zagen tijdens een routinepatrouille “verdacht gedrag” bij twee personen, iets met pakketjes overhandigen en zo. Dat pakketje werd echter snel gedumpt – naast  een vuilnisbak, haha – toen ze de politie in het snotje kregen. In het pakket vonden de agenten zo’n 50 porties wiet. 

En dan gaat het er vervolgens op typisch Braziliaanse wijze aan toe, lezen wij op FolhadoLiteral.com.br. “Tijdens de identificatieprocedure vluchtten de personen in tegengestelde richtingen. Een 26-jarige man, die een elektronische enkelband droeg, werd aangehouden en gearresteerd. Agenten vonden kleingeld bij hem. De andere persoon is niet gevonden.”

Wietfoto 4 – ergens op de Stille Oceaan in de buurt van Colombia

Opnieuw zien we zwaarbewapende gasten in uniform die poseren met verdachten en hun drugs. In dit geval gaat het om 637 kilo wiet, die door de Armada Colombia  a.k.a. de marine van Colombia ergens in de centrale Stille Oceaan in beslag is genomen. 

Of zoals het Ministerie van Defensie het op X zegt: “Tijdens een maritieme onderscheppingsoperatie werden twee Panamezen aangehouden terwijl ze de illegale lading naar de internationale markt vervoerden.” De verboden lading bestond uit 18 zakken met daarin al die baksteentjes wiet die je op de foto ziet. Goed voor 105.000 “doses” ter waarde van 6,6 miljoen dollar, zo beweren de autoriteiten.

En blij/trots dat ze ermee zijn bij de marine! “We zetten ons offensief voort om de illegale economieën op de zeeën en rivieren van Colombia te ontmantelen. We herbevestigen ons engagement voor de veiligheid.” Eh, kom maar door met dat filmpje dan 🤢

Wietfoto 5 – Cordillera, Filipijnen

Nóg meer militair geweld tegen planten, dit keer in de Filipijnen. Op Facebook tikt de Philippine National Police zichzelf ferm op de gedecoreerde borst met het eigen succes. De oogst werd verzameld tussen 6 en 12 april in liefst 18 verschillende operaties in de Cordillera Administratieve Regio. 

Zeventig kilo gedroogde wiet (inclusief wat blad en stengels volgens het nieuwsbericht), 22 zaailingen en op de afgehakte kop af “71.873 volgroeide marihuanaplanten” bedroeg de buit. Goed voor een dikke drie ton in euro’s, wat op zich erg meevalt als je 70 kilo wiet en 70.000 wietplanten in handen hebt. 

De operaties werden, aldus de nationale politie, uitgevoerd “in overeenstemming met de PNP Focused Agenda, met name onder Enhanced Managing Police Operations, ter ondersteuning van de richtlijn van president Ferdinand R. Marcos Jr. om de campagne tegen illegale drugs op alle niveaus te intensiveren”.

Welja, dan valt de arrestatie van “één belangrijke crimineel” tijdens de “week lange vernietigingscampagne” toch enigszins tegen, vanuit hullie gezien dan…

Wietfoto 6 – Incheon, Zuid-Korea

We zien hier slechts één kilo, maar er is toch echt sprake van een nieuw nationaal record in beslag genomen wiet voor Zuid-Korea: 636 kilo. Daar valt onze tuinbroek niet van af, maar voor Koreaanse begrippen is het dus mega deze partij wiet. Spannend is ook dat hiervoor een heus lid van de japanse maffia a.k.a. Yakuza is gearresteerd, al had de 53-jarige kerel volgens de autoriteiten de Zuid-Koreaanse nationaliteit.

Ook hier rekenen ze om hoeveel consumenten high hadden kunnen worden van de partij drugs, in dit geval zou die 636 kilo wiet voldoende zijn “voor zo’n 1,27 miljoen mensen om tegelijkertijd te roken”, meldt The Korean Times

De autoriteiten hebben ook vier Vietnamese staatsburgers geïdentificeerd die de drugs naar verluidt aan de verdachte hebben verkocht in Ho Chi Minh-stad. Voor (tegen?) hen hebben ze arrestatiebevelen aangevraagd en naar eigen zeggen is de Koreaanse politie van plan een “rode notificatie van Interpol” te versturen. Met andere woorden: van die Vietnamezen geen spoor, haha.