(advertentie)
(advertentie)

President Donald Trump zet graag federale wetshandhavers en zelfs militairen in om zijn persoonlijke haatagenda uit te voeren tegen alles wat anders is dan blank-conservatief. Behalve dat federale manschappen grote Democratische steden als Los Angeles en Washington ‘schoonvegen’, trekken ze er ook nog eens op uit om een grote buitenwietplantage in Sequoia National Park te slopen.

Wiet en trash

Iedereen houdt van buitenwiet, lekkere toppen die onder de enige echte zon zijn gerijpt! Maar toch valt er op het runnen van een guerrillakweek zoals deze in Amerika’s beroemde Sequoia National Park wel een en ander af te dingen.

Om te beginnen de 900 kilo (!) afval en rotzooi die er door de leden van de National Park Service (NPS) – bijgestaan door ‘speciale agenten’ van het Bureau of Land Management moest worden afgevoerd. Dat gebeurde trouwens met de hand en met helicopters, zo maakte de nationale parkendienst bekend in een persbericht.

Sequoia National Park is vernoemd naar de eeuwenoude reuzenbomen die er voorkomen…

Al in 2024 ontdekt, nu pas gerooid

Opvallend is dat de XL-wietkwekerij met in totaal 2.377 volgroeide wietplanten al in 2024 door parkwachters werd ontdekt in het nationale park. “Maar de locatie werd pas dit jaar gesaneerd vanwege de aanwezigheid van gevaarlijke chemicaliën”, verklaart de NPS.

Want nogmaals; buitenwiet is op zich heerlijk en puur natuur maar dan moet je niet gaan lopen fucken met diezelfde natuur om maar zoveel mogelijk illegale oogst binnen te halen op beschermd grondgebied. En helaas hadden de kwekers op de 5 hectare in het Californische Sequoia National Park hier volkomen schijt aan. Ze zijn trouwens nog niet opgepakt, die kwekers.

Wiet kweken en de natuur vernietigen

Op het terrein werd bijvoorbeeld 3,8 liter methamidofos aangetroffen, een zeer giftig insecticide dat sinds 2009 in de Verenigde Staten verboden is. Slik… dat rook je dus ook mee hè.

Helaas houdt het natuurgeweld van de wietguerrilla’s hier nog niet mee op. De National Park Service somt de verdere schade puntsgewijs op:

  • Omleiding van de natuurlijke waterstroom van een nabijgelegen kreek en de aanleg van irrigatieleidingen
  • Aanleg van verschillende grote kuilen om afgeleid water van een nabijgelegen kreek op te slaan
  • Aanzienlijke kap van natuurlijke vegetatie
  • Het graven van terrassen in de heuvel voor het planten van wiet
  • Ontwikkeling van kampeerplaatsen, keukens en kweeklocaties in een wildernisgebied
  • Bewijs van stroperij
  • Illegaal onderhouden paden van ongeveer drie kilometer

Federale agent bij de grote illegale buitenwietplantage in Sequoia National Park.

Water is kostbaar en zeker in Californië

Vooral dat geklooi met water is slecht en niet alleen voor de natuur in het nationale park. Grote wietkweeklocaties kunnen grote gevolgen hebben voor de Central Valley. Volgens het California Department of Fish and Wildlife verbruikt één enkele wietplant 22 tot 30 liter water per dag – water dat anders de flora en fauna zou voeden.

Daarnaast stroomt er water voor persoonlijk gebruik (drinken, baden, koken, enz.) en voor irrigatie van gewassen vanuit de bergen in Sequoia National Park naar delen van de Central Valley. “Afvoerwater van grote teeltlocaties kan verontreinigd zijn door de grote verscheidenheid aan pesticiden die bij de wietteelt worden gebruikt”, waarschuwt de NPS.

En dan hebben we het maar even niet over de aanhoudende droogte – en vooral het bijbehorend watertekort – die grote delen van de staat Californië al jarenlang teistert. Een tekort dat door de klimaatverandering alleen nog maar zal toenemen bovendien.

Georganiseerde wietteelt

Echter; illegaal en grootschalig buitenwiet telen in het zuidelijke deel van de Sierra Nevada – waar de nationale parken Sequoia en Kings Canyon liggen – is populair. “Al bijna 20 jaar exploiteren goed georganiseerde drugshandelaren grootschalige teeltactiviteiten in en rond de nationale parken Sequoia en Kings Canyon”, vermeldt het persbericht.

In de afgelopen twintig jaar zijn er bijna 300.000 wietplanten met een waarde van bijna 850 miljoen dollar uitgeroeid in de nationale parken Sequoia en Kings Canyon. Normaal gesproken zouden wij dit veroordelen, maar aangezien wij ook heel erg van natuur houden doen we dat maar eens niet.

(advertentie)