(advertentie)
(advertentie)
(advertentie)

Jawel, we zijn alweer bij update #3 van de buitenwiet test! Deze week maken we kennis met Shabbayu, die vanuit Duitsland legaal mee test. Verder melden F&M, Davutz, Beyond Context en Selma zich weer. De kweekmaatjes F&M ontkiemen een klein legertje voor hun ‘hok’, Davutz heeft inmiddels al echte planten, Beyond Context start lowkey op zijn vaste kweekstek. En Selma heeft haar kraamafdeling geopend (met 2 Erdberen in de couveuse…).

Shabbayu

4 april: Mijn eerste buitenwiet-test, daar gaan we met Fruity Durban van Serious Seeds, Erdbeer van Seedstockers x CNNBS en de Gorilla Automatic van Spliff Seeds. Ik start het avontuur met van elke soort 1 zaadje, en die doe ik in 3 potten van 1,5 liter. Ik gebruik verder een stuk plastic om de potjes mee af te dekken, een 80 Watt LED en natuurlijk aarde.

De eerste 3 zaden gaan in de 1,5 liter potten, en worden afgedekt met het plastic op de vensterbank gezet. Fruity Durban is een hele snelle, en laat al na 1 dag haar mooie penwortel zien 😉

Gorilla Automatic en Erdbeer laten nog even op zich wachten. Ik denk nog 1 tot 2 dagen, en dan zullen ze ook wel een eerste worteltje hebben. We laten ze voorlopig op de vensterbank staan, en hopen dat de zon blijft schijnen. Zodra alle zaadjes met hun kopjes uit de aarde steken, gaan ze onder een 80 Watt LED in mijn 40×40 kweektent.

Groetjes, Shabbayu

Fruity Durban laat al meteen een wortel zien.

Gorilla Automatic en Erdbeer hebben wat meer tijd nodig.

9 april: Hi ❤️🤗❤️ ik heb nog een korte update, want we hebben een duidelijke winnaar. Erdbeer heeft Fruity Durban en Gorilla Automatik achter zich gelaten. Het is een echte sterke soort. Maar zo’n resultaat ben ik ook van SeedStockers gewend – altijd topkwaliteit. Ik ben dan ook des te blijer dat CNNBS en SeedStockers deze prachtige Erdbeer op de markt hebben gebracht – geweldig werk.

Gorilla Automatic laat nog op zich wachten, Fruity Durban is iets te veel bemest, dat zie je ook goed aan de lichte bladeren.

Liebe Grüße aus Deutschland 🤗

Shabbayu

6 april: Erdbeer heeft Fruity Durban ingehaald.

Op 9 april zijn het al 3 kleine plantjes geworden.

F&M kweekmaatjes

6 april: Goededag CNNBS en kweekvrienden, hier zijn de kweekmaatjes F en M weer. Ook dit jaar doen we weer gezellig mee met de dames. We zijn ook alweer aan het ontkiemen geweest, dit jaar iets meer nog dan vorig jaar 😉

Inmiddels is het hok ook een beetje aangepast, met een ander dak erop en een betere ventilatie. Ook nieuw dit jaar zijn de panlatten waarop we onze emmers zetten. Dan kan het onder de emmers ook een beetje drogen tussen de waterbeurten door.

Verder komen er dit jaar van elke autoflower 2 dames in het hok, en 1 of 2 achter bij de struiken in de volle grond. Of in emmers; dat moeten we nog even bekijken. We hebben van elke autoflower soort 3 a 4 zaden, en willen kijken wat dit jaar het beste uitpakt; met een emmer in het hok, of in een emmer of in de volle grond buiten bij de struiken.

De lichtgevoelige dames komen ook achter in emmers te staan bij de autoflowers. Hopelijk wordt het een goede zomer met veel zon en lekkere warme temperaturen.

Tot slot geven we je nog even de ‘line up’ van 2026 😎 De dik gedrukte soorten met een * zijn van de buitenwiet test.

🌞 Lichtgevoelige soorten ⚡ Autoflowers
Girl Scout Cookies Gorilla Automatic *
Super Monkey Haze Gorilla Zkittles Auto
Fruity Durban * Special Queen #1
Erdbeer * Big Bud XXL
Blueberry
Blueberry Ghost
Zkittles Auto
Strawberry Gum
Master Pineapple
Blueberry Gum

Op naar een goed seizoen!

Mvg F&M kweekmaatjes 😉

De kweekmaatjes F&M beginnen weer voortvarend aan hun buitenwiet test!

Davutz

9 april: Klaar voor de eerste top, dan kunnen ze eventueel naar buiten. De twee gorilla’s staan links, en het kleintje heb ik gezaaid toen de andere al waren uitgekomen. Deze was ter vervanging van de Jealouzy, wat slecht zaad was. De twee bovenaan zijn Mint Runtz Automatic van vorig jaar, en dan hebben we nog rechtsonder de Zmäkdown.

Alle plantjes gaan gelijk op en dat is een goed teken. De wortelgroei is zichtbaar aanwezig, dus de plantjes zijn eigenlijk al klaar om binnenkort te verpotten. Tot snel!

Groeten, Davutz.

Davutz opende dit jaar de buitenwiet test (samen met Wolkenwietje), en kan alweer bijna gaan verpotten.

Beyond Context

10 april: Beste Iedereen! De tijd gaat wel serieus snel. Bizar snel. Mocht je iemand weten die het hier niet mee eens is, laat maar weten dan. Ik heb wel een theorie. Tho tho tho. Maar daar gaat het even niet over. Want. *plop* soya confetti de lucht in. Gewoon plastic met zwavel en nitraatzout. Vuurwerk. We zijn weer begonnen.

De aftrap: Low key grond onder het gras vandaan geschept en in oude bekertjes gedaan. Helaas, omdat webshops van A tot Z een voltrekt waardeloze bedoeling zijn geworden. Vandaag besteld, morgen in huis? Beetje lastig met weekenden en ‘feestdagen’ die ze persoonlijk geeneens erkennen als feestdagen – wat maakt dat een bestelling uit Litouwen, Duitsland of zelfs Nederland vrijwel waardeloos 5 dagen later aankomt en dan mag je blij zijn. Geannuleerd dus.

Uitkomst: geen mooi natuurlijk substraat maar een underground start. Letterlijk. Ontkiemd met volle maan (puur toeval, ik ben maagd) oh shittt…

Op de foto’s: Fruity Durban (3x). Hiervoor heb ik gekozen omdat ik weinig ruimte heb om grootse bomen te kweken. Maximaal 3 in de volle grond. Vorige jaar was ik voornamelijk bezig om 1 zieke plant te bestrijden waarvan de ziekte werd overgenomen door de boom van een wietplant ernaast. Genetisch? Zal kunnen. In ieder geval stond er 1 andere plant in het midden, dus dit jaar gaan er 3 dezelfde op 1 plek.

Deze 3 Fruity Durbans wijken niet van elkaars zijde dit jaar.

De Erdbeer: voor deze zoetheid heb ik iets anders besloten. Een leuk project dat hopelijk een hit gaat worden, en heel misschien een unicum voor CNNBS.nl —> klein tipje van de sluier (wie weet, weet): “de wereld op zijn kop”. *Sttttt…*

Verder heb ik Triton Biscotto Lime – dat is Oreoz Mintz x Lemon Tree uit het goodies pakket van CNNBS gezaaid. Het zijn zaden van Seedstockers. Ik maak het jullie zonder te plagen moeilijk, maar met zo’n naam verwacht ik 24 karaats goud (of overdrijf ik?). Wellicht een idee om een keer met een stock PP’tje, Orange Bud of ouderwetse K2 te komen. Ik bedoel, ‘Triton Biscotto Lime / Oreoz Mintz x Lemon Tree’. Vooralsnog 24 karaats snoepijs, we gaan ervoor! (geheimpje: ga voor een nieuwe strain ‘Toverballen’). Schepijs en koekjes zijn zooo 1999 😮

Gorilla Automatic: vorig jaar werd ik voor de eerste keer verrast door autoflowers. Niet geheel overtuigd nog, maar nu er een Gorilla Glue soort (F1 genetica als ik het me goed herinner) als autoflower is? Gaat hem worden!

***
Tot slot: je weet het niet maar ik heb je 2 pagina’s bespaard met een grote rant. Betreft politiek: Uitkomst. Mocht cannabis, de scene, het gehele idee daarvan op politieke voorkeuren worden genuanceerd, is het voor mij per direct over en uit.

Niets persoonlijks en neem het vooral niet te zwaar. Maar: ik hekel iedereen gelijkwaardig, ben dus geen racist, en een volbloed romanticus (die laatste vond ik wel grappig). Het is het laatste waar ik aan wil denken als ik in de natuur bezig ben, en er mee bezig ben. Bizar genoeg blijkt de grote natuurliefhebber uiterst fanatiek in politieke vingertjes wijzende idealen (het is vernederland en de roverheid inc.).
***

Succes iedereen, en zeer zeer zeer bedankt voor het prachtige zadenpakket. Legends. Klinkt puik. Gaat hem worden! Tot volgende week

Beyond Context

De underground tuin van Beyond Context: alles in kannen en kruiken.

Selma

10 april: Het seizoen van lekker tuinieren is begonnen! Direct na terugkomst van een zonnige vakantie in Marokko, ben ik van start gegaan met het zaaien en voorgroeien van alle gefeminiseerde lichtgevoelige zaden. De autoflowers moeten nog een maandje wachten.

Samen met de Erdbeer en de Fruity Durban (prachtige zaden), kweek ik nog wat voor vrienden op, net als vorig jaar. Zaadjes van SeedStockers, want daar heb ik goede ervaringen mee na de afgelopen tests via CNNBS.

Alle zaden waren binnen 2 dagen ontsproten en klaar om in hun potjes te gaan, op 2 Erdberen na. Die zitten nu na 6 dagen nog steeds in het koffiefilter, ik geef ze weinig kans meer, en heb mijn laatste hoop op redding reeds toegepast.. zachtjes tussen mijn tanden geprobeerd het harde hoesje te breken. Als ik morgen geen worteltje zie, houdt het op.

Over de rest van de meisjes maak ik me geen zorgen, die hebben overdag al hun eerste zonnestalen buiten kunnen pakken, een fantastisch begin! Het gesjouw tussen de kleine kas overdag en de nachten naar binnen kan ook weer beginnen.

Ik wens iedereen een goede zomer met veel tuinierplezier toe!

Selma

Zou Erdbeer nog uitkomen? Fruity Durban halen ze in ieder geval niet meer in!

De kraamafdeling is al buiten dit jaar.