- Chocolato: fruit en cacao in één heerlijke wietsoort
- Amerikaanse media: ‘Trump decriminaliseert cannabis per decreet’
- Licht voor wietplanten 💡 alles over het – juiste – lichtspectrum
- Kweken is easy: slechts zes vereisten voor de beste wiet!
- Kweekkast kopen en je eigen wiet kweken? Start hier 👈
- Wiet en witte as: mythe of teken van kwaliteit? 🔥
Zuid-Afrika verhoogt THC-limiet voor hennep van 0,2 naar 2,0 procent!

Schitterend nieuws uit Zuid-Afrika. Terwijl wij hier in Europa op een enkele uitzondering na moeten leven met een wettelijk maximum van 0,3% THC in hennepproducten (we hebben het niet over cannabis/wiet dus), daar krijgen de boeren in Zuid-Afrika dankzij een nieuwe ‘wet op de verbetering van de plantenteelt’ ruim baan. Sinds 1 december mogen industriële hennepproducten er liefst 2 procent THC bevatten in plaats van de eerdere 0,2%.
Vooral cannabis profiteert van nieuwe wet voor plantenteelt
In Zwitserland en Italië (nog wel, maar voor hoe lang nog) staat de wet een maximum THC-gehalte van 1 procent toe voor hennepproducten en dan spreken wij al opgetogen van ‘cannabis light’. In de rest van de EU moeten we het doen met 0,3% THC voor hennep en dát is dan vrij recent nog opgehoogd van 0,2%.
Dat kan en moet beter dachten ze bij in Zuid-Afrika. En zie; de nieuwe Zuid-Afrikaanse wet op de verbetering van de plantenteelt, die op 1 december 2025 van kracht werd, markeert een belangrijke verschuiving in de manier waarop het land toezicht houdt op de plantenproductie, de zaadkwaliteit en, belangrijker nog, de teelt van Cannabis sativa L. voor industriële doeleinden.

Fraaie herziening van de wettelijke definitie van hennep
De nieuwe wet, die door president Cyril Ramaphosa is ondertekend na goedkeuring door minister van Landbouw John Steenhuisen, vervangt wetgeving uit 1976. De wet positioneert hennep opnieuw als een levensvatbaar landbouwgewas en verwijdert een aantal langdurige belemmeringen die de ontwikkeling van de sector hebben gehinderd.
Een van de meest verwachte veranderingen, en een die naar verwachting direct commerciële belangstelling zal genereren, is de herziening van de wettelijke definitie van hennep waardoor het toegestane THC-gehalte wordt verhoogd van 0,2% naar liefst 2%.
Volgens het Ministerie van Landbouw is de nieuwe definitie van toepassing op: “Planten of delen van planten met een laag tetrahydrocannabinol (THC)-gehalte van Cannabis sativa L., geteeld voor agrarische of industriële doeleinden, waarvan de bladeren en bloemen niet meer dan 2% transdelta-9-tetrahydrocannabinol bevatten.”
Nieuwe THC-limiet moet boeren economische boost geven
Deze vertienvoudiging (!) zou de weg moeten vrijmaken voor meer weerbare en winstgevende wietsoorten. Belanghebbenden in de sector hebben al langer betoogd dat de vorige drempel van 0,2% te restrictief was, de genetische diversiteit beperkte en de ‘lokale ontwikkeling van de industriële hennepwaardeketen belemmerde’.
Voor producenten betekent deze verandering meer flexibiliteit bij het vinden en selecteren van variëteiten die zijn aangepast aan het Zuid-Afrikaanse klimaat. Voor de markt zou het de groei kunnen versnellen in sectoren variërend van textiel en bouwmaterialen tot wellnessproducten en groene industriële innovatie.
Hé, wij denken zomaar dat je ook best lekker kunt genieten – en een milde high krijgt – van het roken van hennep met 2 procent THC erin. Dat neigt namelijk al meer naar ‘cannabis medium’ dan naar ‘cannabis light’ zoals we die kennen uit Zwitserland/Italië en die is al enorm populair onder de rokende medemens 😇
(advertentie)




































































