(advertentie)
(advertentie)
(advertentie)

Bij het woord ‘spookwoning’ denk je misschien aan een huis waar een gruwelijk lelijk oud omaatje met baard woont of een behekst pand waar spoken rondwaren. Dat kan, maar in ons geval heeft het iets van doen met wiet – anders zat jij hier ook niet. Op een vliegende bezemsteel naar Opheusden dus!

Spookhuis aan de oevers van de Nederrijn

Opheusden is een dorp aan de zuidoever van de Nederrijn met iets meer dan zesduizend inwoners – spoken niet meegeteld – in Gelderland. Het de op een na grootste plaats van de gemeente Neder-Betuwe, vandaar (?) dat het gemeentehuis zich hier bevindt. Nee, dat is niet het spookhuis dat we gaan bezoeken.

Ook de in gotische stijl opgetrokken dorpskerk, door Wikipedia omschreven als een ‘pseudobasiliek’ uit de middeleeuwen is niet ons doel, al lijkt een spook daar alleszins aannemelijk.

Nee, wij karren door naar de plaatselijk Fazantstraat, want daar is het te doen dit keer.

Geen meubels, geen bewoners maar wel…

Deze vroege woensdagochtend plaatste de gemeente een bericht op Facebook met de intrigerende aanhef (inclusief stomverbaasde smiley): ‘Bijna 400 hennepplanten in één woning. Zonder dat er iemand woonde.‘ Kijk, dat noem je dan dus een SPOOKWONING.

Of zoals de regionale krant De Gelderlander in hun nieuwsbericht over de zaak schrijft: Geen meubels en geen bewoners. De woning in Opheusden waar de politie eerder deze week een wietkwekerij vond, was een zogenoemde ‘spookwoning’.

Politie gaat – na tip – op jacht in Fazantstraat

‘Dit soort situaties brengt risico’s met zich mee, zoals brandgevaar en ondermijnende criminaliteit”, vervolgt de gemeente. Niet helemaal duidelijk of ze daarmee de 386 wietplanten bedoelen of het feit dat er geen mens bij ze inwoonde om op te letten, beginnende brandjes te blussen of mijnen weg te vegen?

Hoe dan ook, het spookhuis met de honderden ondeugende dames is niet meer. Alweer eens het directe gevolg van een tip aan de politie. Volgens de krant was het zelfs een professionele kwekerij aan de Fazantstraat want er stonden ook ‘kachels, ventilatoren en groeimiddelen’.

Explosief

Maar dan komt het. Bijzonder aan deze door uitsluitend planten bewoonde spooktent, is dat deze nu eens NIET door Damocles-beleid en decreet van burgemeester Jan Kottelenberg maandenlang op slot gaat.

Nee, het huis aan de Fazantstraat in Opheusden komt zo snel mogelijk weer vrij! ‘Voor andere huurders’, aldus de gemeente.

Nog ietsje onheilspellender, zo niet naarGEESTiger, wordt het als we in De Gelderlander lezen over ‘een saillant detail’ ten aanzien van het groenste spookhuis van Nederland.

‘Enkele weken voor het ontdekken van de kwekerij ging in hetzelfde appartementencomplex een explosief af bij een voordeur. “De politie onderzoekt of er een verband is met de hennepkwekerij”, aldus de gemeente.’

Oh ja, wat wij ons dan weer afvragen bij het zien van de foto’s van dit spookhuis: wie o wie betaalt hier eigenlijk de elektriciteitsrekening?!

[openingsbeeld: Shutterstock]